Aktualności:
15.10.00
14.10.00
Zawodnicy
Sędziowie
 
Bicepsomania:
Serwis SMS
Galeria zdjęć
 
Informator:
Trochę historii
Regulaminy
Terminarz zawodów
Harmonogram dnia
Konkurencje
Artykuły, felietony
Lista startowa
 
Oficjalne wyniki:
Kulturystyka Pań
Pary mieszane
Fitness
 www.fitness2000live.com
Kilka słów podsumowania...


     W dniach 14-15 października odbyły się w Warszawie Mistrzostwa Świata w Kulturystyce Pań, Par Mieszanych i Fitnessu Kobiet.

     W zawodach wzięło udział około 130 zawodniczek i zawodników z 35 krajów, co jest rekordem w historii imprez tej rangi. Polska reprezentacja licząca 16 kobiet i mężczyzn była największą ekipą spośród wszystkich. W ostatniej chwili, z udziału w zawodach zrezygnowały, ze względu na problemy organizacyjne, Chiny i Bahamy.

     Tegoroczne zawody były piąta wielka impreza kulturystyczna rangi międzynarodowej, organizowaną w Polsce w ciągu ostatnich dziesięciu lat. W tym okresie najwięcej medali (trzy złote, jeden srebrny i brązowy) zdobyli reprezentanci Polski w mistrzostwach świata w 1998 roku w Płońsku, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

     I tym razem polska reprezentacja nie zawiodła nas zdobywając trzy złote medale. Mistrzynią Świata w fitness w kategorii do 160 cm została Aleksandra Kobielak, natomiast powyżej 160 cm zwyciężyła Kamila Porczyk. Również w Parach Mieszanych Polacy nie mieli sobie równych. Pierwsze miejsce zdobyła polska para: Ewa Kryńska i Paweł Brzózka, którzy jak w zeszłym roku okazali się bezkonkurencyjni. W konkurencji kulturystek w kategorii do 52 kg zwyciężyła Natalia Proskoujakowa z Rosji, w kategorii do 57 kg zwyciężyła Jana Purojakowa ze Słowacji, natomiast mistrzowski tytuł wszech kategorii zdobyła Cornelia Junker z Niemiec startująca w kategorii pow. 57 kg.

     W klasyfikacji drużynowej bezapelacyjnie zwyciężyła POLSKA. Nasi reprezentanci wyprzedzili Czechów. Na trzecim miejscu znaleźli się Słowacy. Kolejne mistrzostwa świata odbędą się w Rio De Janeiro w Brazylii. Obecna na sali brazylijskie fanki zareagowały na ten fakt owacją i krzykami.

     W dziale "oficjalne wyniki/fitness" znajdują się sekwencje video z występami naszych laureatek.

 
14-15.10.2000
Warszawa - Torwar
Łazienkowska 6a
plan dojazdu (43kB)
Kontakt
   World Sport Sp. z o.o.
   Mokotów Business Park "ORION"
   ul. Domaniewska 41
   02-672 Warszawa
   tel. +48 22 / 874 55 25
   fax +48 22 / 874 55 26
Obsługa teleinformatyczna: Net-Serwis Sp. z o.o., ul. Pilicka 29a, tel.: (0-22) 844-89-70, www.net-serwis.pl, e-mail: biuro@net-serwis.pl