Aktualności:
15.10.00
14.10.00
Zawodnicy
Sędziowie
 
Bicepsomania:
Serwis SMS
Galeria zdjęć
 
Informator:
Trochę historii
Regulaminy
Terminarz zawodów
Harmonogram dnia
Konkurencje
Artykuły, felietony
Lista startowa
 
Oficjalne wyniki:
Kulturystyka Pań
Pary mieszane
Fitness
 www.fitness2000live.com
Drugi dzień Mistrzostw...


Na podstronie "Fitness" znajdują się sekwencje video z występami naszych laureatek.


Aby obejrzeć zdjęcie w powiększeniu - przytrzymaj nad nim kursor myszki.

     Na zakończenie Mistrzostw Świata odbyły się klasyfikacje podsumowujące. W kategorii open na najlepszą kulturystkę wystartowały mistrzynie z poszczególnych kategorii wagowych: Natalia Proskourjakowa z Rosji zwycięzczyni w kategorii do 52 kg, Jana Purojakowa ze Słowacji (kategoria do 57 kg) i Cornelia Junker z Niemiec (zdjęcie 1) Absolutną mistrzynią świata kulturystek w roku 2000 została CORNELIA JUNKER z Niemiec.


     Tuż po chwili na scenę wyszły mistrzynie fitness. Jest to kategoria stricte polska. W finale znalazły się nasze gwiazdy: Kamila Porczyk i Aleksandra Kobielak zdjęcie 3. Bezkonkurencyjna okazała się nasza faworytka w kategorii do 160 cm wzrostu. Absolutną mistrzynią świata fitness została ALEKSANDRA KOBIELAK.     
Kulturystką która zrobiła największy postęp w ubiegłym roku została zawodniczka w kategorii do 52 kg - ANTONINA SABELLA z Włoch     
W klasyfikacji drużynowej bezapelacyjnie zwyciężyła POLSKA. Nasi reprezentanci wyprzedzili Czechów. Na trzecim miejscu znaleźli się Słowacy.
Kolejne mistrzostwa świata odbędą się w Rio De Janeiro w Brazylii. Wspominane już wcześniej brazylijskie fanki zareagowały na ten fakt owacją i krzykami.     
To już koniec naszej relacji. Dziękujemy za uwagę i zainteresowanie naszym serwisem.

     Po niesamowitych emocjach w finale fitnesek, w ramach przerwy nastąpił pokaz mody sportowej firmy Teta. Po 20 minutowym pokazie przyszedł czas na interesujący finał par mieszanych. Najlepsza dziesiątka rozpoczęła rundę finałową od prezentacji sylwetek.


     Potem nastąpiły pokazy dowolne przygotowane przez zawodników, gdzie świetne wrażenie zrobili byli mistrzowie świata, polska para - Ewa Kryńska i Paweł Brzózka. Zaraz po tym pary prezentowały się w pozach obowiązkowych.


     A teraz oficjalne wyniki:
Pierwsze miejsce zdobyła polska para: Ewa Kryńska i Paweł Brzózka, którzy jak w zeszłym roku okazali się bezkonkurencyjni.


     Drugie miejsce zajęli Słowacy Jana Purdjakowa (mistrzyni świata w kulturystyce w kategorii do 57 kg) oraz Juraj Vrabel
Trzecie miejsce też dla Polaków, Haliny Kunickiej i Piotra Głuchowskiego.


     Nagrody wręczyli oficjele mistrzostw: Pamela Keagan, Raphaelo Santocho, Paweł Fileborn, Tadeusz Kowalski oraz Krzysztof Czyż, a z głośników popłynął po raz trzeci tego szczęśliwego dla Polaków finału, mazurek dąbrowskiego.

     Godzina 15.00 na ten moment licznie zgromadzona w hali warszawskiego Torwaru publiczność czekała z niecierpliwością. Rozpoczęła się finałowa batalia fitnessek w kategorii powyżej 160. Basowe, rytmiczne dźwięki zapowiedziały występ pierwszej zawodniczki: Barbory Benesovej z Czech. Bardzo dobrze zaprezentowały się też: Iveta Statsenko z Rosji (nr 24, zdjęcie 1) oraz Linda Ekwall ze Szwecji, która w stroju kapitańskim przedstawiła się publiczności.


     Wśród 10 finalistek jest nasza reprezentantka Kamila Porczyk nr 25, zdjęcia 2 i 3.


     Swój pokaz wykonała z niesamowitą energią i w sposób bardzo dynamiczny. Duża ilość skomplikowanych układów sportowych plus wspaniała choreografia - to wszystko pozwoliło Kamili wygrać.


     Oficjalne wyniki zdjęcie 4:
Pierwsze miejsce KAMILA PORCZYK, POLSKA
Drugie miejsce zajęła rewelacyjna Iveta Statsenko z Rosji, która również zdobyła nagrodę na najlepszy układ dowolny.
A trzecie - Gabriela Kubesowa z Czech


     Kamila ślicznie prezentowała się na podium a jej czerwono-rude włosy lśniły w blaskach fleszów. Schodząc ze sceny Kamila pozdrowiła wiwatującą polską publiczność oraz pomachała do 3 brazylijek, które jeszcze długo skandowały jej imię. Zdjęcie 5

     14.30 na scenę wkraczają fitnesski wyższe w kategorii powyżej 160 cm wzrostu. 10 najlepszych dziewczyn prezentuje swoje umięśnione i opalone sylwetki sędziom. Za pół godziny będą ich pokazy dowolne zdjęcie 1.


     Teraz czas na na najcięższą kategorie kulturystek powyżej 57 kg. 6 dziewczyn napina mięśnie w rytm głośnej muzyki. Pokazy dowolne nie sprawiają wrażenia statycznych zdjęcie 2.


     Czas na ogłoszenie wyników. Niestety nasza zawodniczka, była mistrzyni świata, Ewa Kryńska zajmuje pechowe 4 miejsce (zdjęcie 3).


     Oficjalne wyniki:
Pierwsze miejsce zajmuje Niemka Cornelia Junker (zdjęcie 4) Drugie - Zdenka Razymowva z Czech
A trzecie Michela Grassetto w Włoch.
Nagrody wręczają: Tadeusz Kowalski prezes World Sport, głównego sponsora Mistrzostw Świata oraz Raphaelo Santocha, wiceprezes IFBB. Brazylijskie kibicki głośno skandują nazwisko Niemki, ale brazylijki kibicują każdemu.

     Po chwilach wzruszenia po sukcesie Aleksandry Kobielak przyszedł czas na nieco spokojniejszą konkurencję kulturystykę kobiet do 57 kg. 6 faworytek prezentowało swoje pokazy dowolne, następnie pozy obowiązkowe, po wszystkim była dogrywka i prezentacja ogólna (zdjęcie 1).


     Świetnie prezentowały się Maria Kalvala z Finlandii i swoje ięknie umięśnione ciało - Jana Purdjakova ze Słowacji (zdjęcie 2) Niestety w finale zabrakło naszej utytułowanej zawodniczki Darii Piznal.


     Oficjalne wyniki (zdjęcie 3):
Pierwsze miejsce Jana Purdjakowa ze Słowacji - faworytka Drugą lokatę zajęła Marja Kalvala z Finlandii - wysoka blondynka była rewelacyjna Trzecie miejsce dla Tulay Ozbek z Turcji. Tak jak w poprzednich ceremoniach, najlepszym dziewczynom wręczali medale artyści, którzy przygotowali pokaz rycerski podczas otwarcia.

     Godzina 13.00 ostre dźwięki dynamicznej muzyki zapowiadają nam, że przyszedł czas na finał fitnessek w kategorii do 160 cm. Najlepszych 10 dziewczyn prezentuje swoje niezwykłe pokazy.


     Jak zwykle niesamowity pokaz ma Aleksandra Kobielak. Niczym gwiazda karnawału w Rio wychodzi na scenę w stroju z piór. Jej show jest bardzo dynamiczny i skomplikowany, a jednocześnie bardzo kobiecy i ciekawy choreograficznie (zdjęcie 1 i 2). Bardzo ciekawy show w futurystycznym stylu pokazała francuska Laurence Sarrazin.


     Jako pierwsi prezentujemy oficjalne wyniki finału: Zwyciężyła ALEKSANDRA KOBIELAK, polska faworytka nie zawiodła fanów wygrała też w kategorii na najlepszy pokaz dowolny (zdjęcie 3)


     Drugie miejsce zajęła świetna Słowaczka Iveta Chrtanova. Trzecie miejsce dla Hiszpanki Rosi Mena-Berrocal - zawodniczka ta miała problemy zdrowotne wczoraj i występowała znacznie poza kolejnością. Była na tyle zdeterminowana, że po doskonałym pokazie wskoczyła na podium. Zdjęcie 4


     Podczas odgrywania hymnu polskiego wzruszona pani Aleksandra popłakała się. Ale nie jest to dla niej koniec zawodów. Na sam koniec będzie jeszcze walczyć w kategorii open. Zdjęcie 5

     12.30 Pierwszą konkurencją dzisiejszego finałowego dnia był pokaz 10 fitnessek w kategorii do 160 cm wzrostu. Dziewczyny zaprezentowały się sędziom (zdjęcie 1) i teraz 6 najlepszych przygotowuje się do finałowych pokazów dowolnych. Wśród nich są 2 nasze reprezentantki: Diana Konopka i faworytka Aleksandra Kobielak.


     Następnym wydarzeniem były pokazy finałowe kulturystek do 52 kg zdjęcie 2.


     6 najlepszych dziewczyn najpierw zaprezentowało się, następnie wykonały programy dowolne, pozy obowiązkowe. Na koniec była standardowa w tej procedurze dogrywka zdjęcie 3.


     A oto wyniki:
Zwyciężyła bezkonkurencyjna Rosjanka, Natalia Proskuriakowva. Drugie miejsce zajęła Antonina Sabella z Włoch, a na trzecim miejscu znalazła się Eva Labutowa z Czech.

     Punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczyna się uroczyste otwarcie. Na sali torwaru tłumy gości czekają niecierpliwie na rozpoczęcie. Na scenę wkraczają pod przewodnictwem chorążych wkraczają ekipy wszystkich 32 krajów startujących w mistrzostwach. Prezes Polskiego Związku Kulturystyki i Trójboju Siłowego przedstawia poszczególne reprezentacje. Kiedy na końcu wchodzi ekipa polska na trybunach nie milkną brawa i okrzyki kibiców. Tak jeszcze podczas tych mistrzostw na torwarze nie było. Po prezentacji ekip swoje przemówienie wygłasza wiceprezydent IFBB (International Federation of Bodybuilders). Co ciekawe, że Rafal Santocha, włoch, przemawia po polsku (zdjęcie 1)! Po wystąpieniu następuje wręczenie nagród dla zasłużonych działaczy PZKiTS.


     Na koniec Tadeusz Kowalski prezes firmy WorldSport, głównego sponsora turnieju, oficjalnie otwiera mistrzostwa. Z głośników płynie Mazurek Dąbrowskiego, wszyscy wstają. Ekipy schodzą z podestu, świetnie prezentuje się polska reprezentacja (zdjęcie 2)


     Po części oficjalnej następuje 15 minutowy spektakl "Pokaz Chorągwi Rycerskiej Ziemi Sandomierskiej" (zdjęcie 3)


     W kuluarach nasi zawodnicy przechadzają się wśród publiczności. Na zdjęciu 4 Kamila Porczyk, nasza faworytka w fitnesie powyżej 160 cm wzrostu, pozuje i rozmawia z widzami.

     Godzina 10.00 Witamy na naszej aktualizowanej co pół godziny stronie z najnowszymi wiadomościami z Mistrzostw Świata w Kulturystyce pań, par i fitness. Dzisiaj czekają nas nie lada emocje. O godzinie 11.00.
Uroczyste otwarcie mistrzostw czyli prezentacja wszystkich 32 ekip. Następnie poznamy zwycięzców we wszystkich kategoriach. Na koniec poznamy 2 najlepsze "fitneski" i 3 kulturystki, które będą rywalizować w swoich dyscyplinach między sobą o miano najlepszej na świecie. Obie dziewczyny zdobędą prawo przejścia na zawodowstwo.
Zdjęcie 1. Płyta Torwaru, godzina 9.00 - obsługa przygotowuje wszystko do uroczystości.
Obrazek 2 to torwar o poranku. Pierwsi kibice przychodzą już o 9.00
Na zdjęciu 3 widzimy spory tłumek czekający na wejście.
W kuluarach (zdjęcie 4) można kupić najlepsze odżywki, odzież i sprzęt do fitnessu.


 
14-15.10.2000
Warszawa - Torwar
Łazienkowska 6a
plan dojazdu (43kB)
Kontakt
   World Sport Sp. z o.o.
   Mokotów Business Park "ORION"
   ul. Domaniewska 41
   02-672 Warszawa
   tel. +48 22 / 874 55 25
   fax +48 22 / 874 55 26
Obsługa teleinformatyczna: Net-Serwis Sp. z o.o., ul. Pilicka 29a, tel.: (0-22) 844-89-70, www.net-serwis.pl, e-mail: biuro@net-serwis.pl