Aktualności:
15.10.00
14.10.00
Zawodnicy
Sędziowie
 
Bicepsomania:
Serwis SMS
Galeria zdjęć
 
Informator:
Trochę historii
Regulaminy
Terminarz zawodów
Harmonogram dnia
Konkurencje
Artykuły, felietony
Lista startowa
 
Oficjalne wyniki:
Kulturystyka Pań
Pary mieszane
Fitness
 www.fitness2000live.com
Pierwszy dzień Mistrzostw...
Aby obejrzeć zdjęcie w powiększeniu - przytrzymaj nad nim kursor myszki.

     Po występach "fitnesek" atmosfera trochę opadła. Na podium wkroczyły pary mieszane. 11 teamów z 9 państw, w tym aż 3 pary z Polski. Występujący z nr 3 Ewa Kryńska i Paweł Brzózka, nr 9 Daria Piznal i Radosław Słodkiewicz oraz nr 11 Halina Kunicka i Piotr Głuchowski zaprezentowali się bardzo atrakcyjnie i wydają się być faworytami. Rywalizacji przebiega prawie identycznie. Pary stoją na scenie i i wykonują 4 pozy obowiązkowe (bicepsy przodem, klatka piersiowa bokiem, bicepsy tyłem, mięśnie brzucha i ud) Jedyna różnica to taka, że ze względu na wyjątkową atrakcyjność programów dowolnych par, do finału wchodzi 10 najlepszych. W dzisiejszym programie pary się tylko zaprezentowały. Prawdziwa walka odbywać się będzie podczas jutrzejszych zawodów finałowych.

Zapraszamy na naszą stronę jutro od 11.00, gdzie będziemy relacjonować na żywo zawody finałowe.


     Godzina 15.30 Czas na najbardziej interesującą kategorię pokazy dowolne "fitnesek" w kategorii powyżej 160 cm wzrostu. 15 dziewczyn w oryginalnych strojach prezentuje swoje układy choreograficzne. Najlepsze wrażenie na publiczności zrobiły następujące zawodniczki: Gabriela Misnowa ze Słowacji, Kary Odiatu z Kanady, Iveta Statsenko z Rosji. Tuż po nich na scenę wyszła nasza faworytka Kamila Porczyk. Pech chciał, że swój świetnie zapowiadający się występ musiała przerwać z powodu urwania się ramiączka w bluzce. W związku z tym, Kamila jeszcze raz tym razem bardzo udanie zaprezentowała się po wszystkich zawodniczkach. Swój pokaz wykonała z niesamowitą energią i w sposób bardzo dynamiczny, a standard "dzieci Sancheza" zapadnie publiczności w pamięć. Po Kamili swój profesjonalny show zaprezentowała śliczna Linda Ekwall ze Szwecji. Na koniec w rytmie ciężkich dźwięków zespołu "Metallica" zatańczyła Angela Friend z USA.

     Godzina 15.00 na podium warszawskiego torwaru wychodzą kulturystki, które rozpoczną walkę w najcięższej kategorii wagowej powyżej 57 kg. Ponieważ zgłosiło się tylko 17 zawodniczek, nie odbywają się eliminacje, a rywalizacja zaczyna się od półfinału. Tak jak w niższych kategoriach wagowych po krótkiej prezentacji zawodniczki wykonują 4 pozy obowiązkowe, a następnie najlepsze są oceniane przez sędziów w grupach 5 osobowych. W gronie półfinalistek startują 2 Polki: Ewa Kryńska i Halina Kunicka. Do finału awansuje 6 najlepszych.

     Godz 15.00 Na scenę wchodzą 33 zawodniczki w kategorii Fitness powyżej 160 cm wzrostu. W tej najsilniej obsadzonej konkurencji są dwie Polki. W eliminacjach uczestniczki wykonują tzw prezentację ogólną oraz 4 pozy obowiązkowe. Do półfinału przechodzi 15 najbardziej wysportowanych dziewczyn. Są wśród nich obie nasze reprezentantki. Doskonale prezentuje się Kamila Porczyk nr 25. Jej najgroźniejszą rywalką wydaje się być Szwedka, Linda Ekvall (nr 26). W tzw "Bikini Round" cała 15 pozuje przed sędziami. Za godzinę dziewczyny będą prezentować program dowolny.

     16 kulturystek w kategorii do 52 kg prezentuje pozy obowiązkowe. 6 najlepszych wejdzie do jutrzejszego finału.
Godz 14.30: w najsłabiej obsadzonej kategorii - kulturystyce kobiet do 57 kg odbywa się półfinał. Zawodniczki prezentują się w 4 pozach obowiązkowych (bicepsy przodem, klatka piersiowa bokiem, bicepsy tyłem, mięśnie brzucha i ud). Poziom jest bardzo wyrównany. W gronie 16 startujących znajduje się polska reprezentantka Daria Piznal (numer). Jej występ jest bardzo udany.

     16 kulturystek w kategorii do 52 kg prezentuje pozy obowiązkowe. 6 najlepszych wejdzie do jutrzejszego finału.
Po ciekawym, ale lekko statycznym występie kulturystek, publiczność rozgrzały pokazy półfinałowe "fitnesek" w kategorii do 160 cm wzrostu. Bardzo dynamiczne programy dowolne zaprezentowały: Iveta Chrtanowa ze Słowacji i Sabina Herrera z Hiszpanii. Laurence Sarrazin swoim w futurystycznym pokazie podbiła zgromadzoną publiczność.
Świetnie zaprezentowały się wszystkie polskie zawodniczki w trudnych choreaograficznie układach: Anna Scholz, Diana Konopka i Aleksandra Kobielak. Ciekawe, kto awansuje do finału.

     Tuż po uroczystym otwarciu na scenę wchodzą pierwsze zawodniczki. Rozpoczynają się eliminacje "fitnesek" w kategorii do 160 cm wzrostu. 27 dziewcząt prezentuje w pozach (zwroty przodem, lewym bokiem, tyłem, prawym bokiem i przodem) swoje wysportowane sylwetki. Sędziowie będą mieli problem z wyłonieniem 15 półfinalistek.
Bardzo dobrze prezentuje się nasza najlepsza reprezentantka Aleksandra Kobielak (nr 16 na zdjęciu).

     Godzina 10.30, na płycie Torwaru pojawiają się pierwsi widzowie. W szatniach zawodniczki kończą przygotowania do występów. Zapełniają się stanowiska przeznaczone dla prasy. Wszyscy czekają na otwarcie Mistrzostw.

 
14-15.10.2000
Warszawa - Torwar
Łazienkowska 6a
plan dojazdu (43kB)
Kontakt
   World Sport Sp. z o.o.
   Mokotów Business Park "ORION"
   ul. Domaniewska 41
   02-672 Warszawa
   tel. +48 22 / 874 55 25
   fax +48 22 / 874 55 26
<a href='http://www.kobiety.pl' target='_blank'> <img src=../gfx/baner.jpg width=400 height=50 border=0></a>
Obsługa teleinformatyczna: Net-Serwis Sp. z o.o., ul. Pilicka 29a, tel.: (0-22) 844-89-70, www.net-serwis.pl, e-mail: biuro@net-serwis.pl